Bacasız Havalandırma Sistemleri | ARS Havalandırma - Baca Sistemleri - 0552 253 18 35
Bacasız Havalandırma Sistemleri

Bacasız havalandırma sistemi, son dönemlerde oldukça ilgi toplayan havalandırma yöntemi olmuştur. Bu sistemle birlikte toz, yağ ve duman gibi partiküller toplanarak filtrelenir. Sistemin en büyük artısı baca yangını oluşması ihtimalinin olmamasıdır. Günümüzde pek çok işletme tarafından kullanılmakta olan bu sistem “Elektrostatik Filtre” şeklinde de isimlendirilmektedir.

Bacasız havalandırma sistemleri nasıl çalışır?

Bacasız hava kurulumu sonrasında içeride birikmiş ve kirlenmiş olan hava difüzör ve ön filtreden geçer ve sonrasında elektrostatik yük ile partiküller iyonize edilir.

Partiküllerin sıkışması plakalara çekilmeyi getirir. Bu sayede filtreler yani bacasız havalandırma sistemi % 99 oranında etki oluşturur.

Sistemden ihtiyaç duyulan verimin sağlanabilmesi içinde işçiliğin mutlaka iyi yapılmış olması gerekir. nitelikli bir çalışma ve proje sonrasında duman, yağ ve diğer partiküllerinde doğru filtrelenmesi sağlanarak uygun havalandırma tamamlanmış olur.

Bacasız havalandırma sistemleri nerelerde kullanılıyor?

Bacasız havalandırma sistemlerinin kullanıldığı birçok işletme vardır. örneğin; restoranlar, cafeler, yemekhaneler, restoranlar kullanmaktadır. Kısacası yemek kokuları, duman, doğalgaz kokusu gibi partiküllere eşlik eden pek çok işletmede kullanılır. Bunlara ilave olarak; sigara odaları, enjeksiyon makinaları, kaynak makinaları, sanayi presleri, yemek salonları, mutfaklar, fırınlar, ızgaralar, döner ocakları, laboratuvarlar, sanayi makinaları, dijital baskı merkezleri, kebap ocakları da örnilave olarak verilebilir. İnsan sağlığı için temiz hava solunumu ve çalışanların rahat etmesi büyük önem arzetmektedir.

GALERİ

Bacasız Havalandırma Sistemleri

Bacasız Havalandırma Sistemleri

Telefon
WhatsApp