Toz Toplama Sistemleri | ARS Havalandırma - Baca Sistemleri - 0552 253 18 35
Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Nedir?

Toz Toplama Sistemleri; gıda, ilaç, plastik, ambalaj, metal işleme, seramik tesisleri, lastik üretimi, temizlik kağıdı ve diğer kağıt imalatları, çimento ve demir-çelik üretimi yapan endüstriyel tesislerde prosesten çıkan zararlı tozların merkezi veya lokal olarak bir ünitede toplanması işlemidir

Endüstriyel üretim alanlarında imalatın şekline göre ortaya çıkan toz partikülleri yalnız çevrenin kirletilmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda insan sağlığını da önemli derece de etkiler. Özellikle çalışma alanının tamamına yayılma özelliğine sahip olan bu tozlar gözle görülebildiği gibi görülmeyen özelliğe de sahip olduğu için solunum yollarında hasara da neden olabilir. Toz toplama sistemleri bu noktada insan sağlığına büyük fayda sağlayan önemli bir cihaz olarak bilinir.

Çalışma alanında ortaya çıkan tozun hemen kaynaktan çıktığında emilmesi ve daha sonrasında filtrelenerek kirli havanın zararsız hale gelmesi sağlanacaktır. Toz toplama sistemi sayesinde ortamdaki havanın kalitesi arttığı gibi çalışan personelin verimliliğinin artması da sağlanmış olur.

Toz Toplama Sistemi Çeşitleri

Toz toplama sistemleri genel bir başlıktır. Bunun için nasıl bir sistem kurulması gerektiği yerinde keşif sonrasında belli olacaktır. Bu tespit işlemleri mühendislerimiz tarafından yapılarak nasıl bir sistemin kurulması gerektiği tespit edilecektir. Örneğin mekânlarda, Jet pulse torbalı filtre, torbalı filtre, sulu filtre, kartuş filtre gibi sistemler kurulmaktadır.

ARS Havalandırma olarak mekandaki istenmeyen olumsuz durumları kaldırmak ve çevre kirliliğine engel olacak projeyi gerçekleştirmek için üretim ve montaj işlemini sağlayabiliriz. Ortamdaki tozun cinsine, yapı ve tanecik boyutuna göre filtreler kullanırız. Tecrübeli çalışanlarımız fabrikada ürettiği sistemin kurulumunun tüm aşamasını gerçekleştirecektir.

GALERİ

Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri

Telefon
WhatsApp