Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri | ARS Havalandırma - Baca Sistemleri - 0552 253 18 35
Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri

Paslanmaz Çelik Baca Sistemi Nedir?

Paslanmaz çelik bacalar, endüstride ve üretimin gerçekleştirildiği binalarda tercih edilen bir havalandırma sistemidir. ARS Havalandırma olarak uzman ekiplerimiz, ihtiyacınız olan paslanmaz çelik baca sisteminin üretiminden kurulum ve montajına kadar tüm sürece gerçekleştirecektir.

Doğalgaz ve sıvı yakıt kullanılan yerlerde yakma yöntemine göre mutlaka paslanmaz baca sistemi kurdurulması gerekir. Çünkü yakacağınız yakıtla birlikte ortaya zararlı gazlar çıkacak ve bunların mekândan baca yoluyla uzaklaştırılması sağlanacaktır. Bu işlem hem insan hem de çevre sağlığı açısından elzem bir durumdur ve standartlara uygun olarak yapılması gerekir.

Paslanmaz Çelik Baca Sistemi Neden Kullanılmalıdır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yakılan yakıtlar sonrasında ortaya zararlı gazlar çıkar ve bu gazların insan sağlığı noktasında olumsuz etkileri vardır. Paslanmaz baca sistemi proje dahilinde döşendiğinde ise gazlar atmosfere salınmak üzere mekandan uzaklaştırılarak tahliye edilir. Bu işlem gelişi güzel yapılmayacağı için öncelikli olarak bina kurulmadan önce ısı kaynağı üreten kazanların kapasitesinin değer hesaplamasının yapılması gerekir. Binanın yüksekliği, bacanın nereye kadar uzanacağı ve yakıtın türü tespit edilerek karar verilir.

Paslanmaz Baca Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Paslanmaz baca sisteminde bina içinde tek cidarlı ve bina dışında çift cidarlı monte yapılır. Binanın dışında çift cidar kullanılmasının nedeni ise baca içerisinden yol alan gazın çevre sıcaklığından etkilenerek yoğuşmanın önüne geçilmesidir. Binanın dışında bacayı saran çevre sıcaklığından etkilenmesini önleyebilecek bir yapı varsa bu durumda binanın dışında tek cidarlı sistem kullanılabilir.

Paslanmaz çelik baca sistemi kurulumu yapılırken dikkat edilecek en önemli husus EPDK’nın şartnamesinde berkitilmiş olan topraklama hattının yapılmasıdır. Kurulum yapıldıktan sonra topraklama çekilerek olası bir yıldırım ya da doğa olayıyla birlikte binaya zarar verilmesi engellenmiş olur.

Nasıl Bir Baca Sistemi Kullanılmalı?

Firmanızda ya da binanızda yapmış olduğunuz üretim şekli çıkan gazın türünü de belirleyecektir. Dolayısıyla nasıl bir baca sistemi kullanılması gerektiğini belirleyen en önemli faktör budur.

Endüstriyel üretim yapan bir tesis iseniz bu durumda her şartta paslanmaz çelik baca sistemi kullanmanız gerekir.

GALERİ

Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri

Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri

Telefon
WhatsApp