Havalandırma Sistemleri | ARS Havalandırma - Baca Sistemleri - 0552 253 18 35
Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sistemleri Nedir?

Kapalı veya insanların kullanımına açık olan mekanların, vücuda zarar verebilecek nitelikteki gaz ve uçucu maddelerden arındırılması ve daha sonrasında temiz havayla beslenebilmesini sağlayan sisteme havalandırma sistemi denir.

Havalandırma Sistemi Nerelerde Kullanılır

Havalandırma sistemleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. AVM, ameliyathaneler, ofisler, villalar, binalar, fabrikalar, lokantalar, camiler, plazalar, hastaneler ve insanların girebildiği her türlü alanda havalandırma sistemleri kullanılabilir. Havalandırma sistemi denildiğinde karşınıza çok geniş bir seçenek çıkar. Bu seçenekler ise kullanılacağı yere göre belirlenir.

Havalandırma Sistemleri Çeşitleri?

Havalandırma sistemleri iki farklı çeşitte projelendirilir. Bunlardan birincisi doğal havalandırma ikincisi ise mekanik havalandırmadır.

Doğal Havalandırma Nedir?

Klasik olan bu havalandırma artık eskisi kadar kullanılmamaktadır. Doğal havalandırma yönteminde ortamdaki hava basınç ve sıcak farkının ortaya çıkmasıyla sabit kalmaz ve sürekli hareket eder. Çıkış ise kapı, pencere ve baca gibi açık olan boşluklardan gerçekleşir. Bu tip bir havalandırmada uygulanacak herhangi bir sistem yoktur.

Mekanik Havalandırma Nedir? 

Mekanik havalandırma sistemi modern dünyada en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Son derece verimli olan bu sistem beklentilerin karşılanabilmesi için yeterlidir. Mekanik havalandırmanın iyi yapılması ise projelendirmenin uzman bir firma tarafından yapılmasını gerekli kılar. ARS Havalandırma olarak bizde mekanik havalandırma sistemi konusunda Türkiye’de tercih edebileceğiniz en iyi markayız.

Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Yukarıdaki tanımdan da anlaşılacağı gibi mekanik havalandırma en çok kullanılan yöntemdir. Bu tip bir sistemde kötü hava tahliye edilirken temiz hava içeri alınır. Bu iki hareketin sağlanabilmesi için fan kullanılır. Fanlar dışarıdan aldığı havayı filtreden geçirerek temiz bir şekilde içeri gönderir.  

Profesyonel Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri, pratik ve güvenli bir çalışma ortamı için duman, toz ve buhar gibi kirleri ortamdan uzaklaştırır.  Hava belli bir hızda dışarı taşınarak ortam temiz bırakılır. Profesyonel havalandırma sistemleri her mekana uygun proje gerektirir. Firmamız alanınıza uygun havalandırma sisteminin üretiminden kurulum ve montajına kadar gerekli tüm teknik desteği sağlar.

GALERİ

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sistemleri

Telefon
WhatsApp